Vážení zákazníci, z důvodu stěhování provozovny na novou adresu bude v následujícím období omezená možnost objednávání zboží u dodavatelů, proto se prosím při objednávce více kusů zboží nejprve informujte na jeho dostupnost. Děkujeme za pochopení

Vloupání do garáží II. Jak na zabezpečení?

V minulém článku jsme psali o tom, že fenomén vykrádání garáží je stále aktuální a je problémem zejména pro ty majitele, kteří využívají garáže pro uložení nejrůznějších i dražších věcí. Typicky např. kvalitní jízdní kolo může mít značnou cenu. Podívejme se tedy nyní na to, jak lze garážová vrata vhodně zabezpečit.

Pokud se jedná o výklopná vrata, je rozhodně nutné opatřit je kvalitním zámkem. Velmi často je s vraty dodán jen obyčejný levnější zámek, který neposkytuje dobrou úroveň zabezpečení a pro zloděje je snadné jej zvenčí odjistit a otevřít. Jsou různá řešení, jak opatřit garážová vrata kvalitním uzamykacím systémem, nyní popíšeme 3 z nich:

 1. První způsob je instalovat zesílený rozvorový zámek, jako je např. Viro 8217, který má vnější část chráněnou proti hrubé síle ocelovou deskou silnou několik mm a dále má cylindrickou vložku krytou kónickým opláštěním, odolným proti vytržení a odvrtání.
  8217
 2. Druhým řešením je instalace vícebodového rozvorového zámku (např. zámek Viro 1.8234), který může mít až 4 uzamykací body. Síla od páčidla se rozdělí na více bodů, zámek blokuje všechny čtyři strany vrat.Zámek lze volitelně opatřit bezpečnostní rozetou 806, která výrazně zvýší odolnost cylindrické vložky. Rozeta velmi dobře odolá proti vytržení i odvrtání.
  rosetta
  Ocelový krycí plech dodávaný s rozetou vyztuží bezprostřední okolí zámku, čímž zvýší jeho odolnost, ale také zakryje nevzhledné původní otvory, pokud jsou přítomné.

  8234

 3. Třetí řešení jak zvýšit bezpečnost, ať už původního nebo zesíleného zámku, je přidat další bezpečnostní prvek. Tím může být například:

  • přidání plátu plechu z tvrzené oceli pro ztížení vyvrtání otvoru do stěny vrat. V minulém článku jsme popsali, že zloději často skrze vyvrtaný otvor prostrčí zahnutý drát a snaží se otevřít vrata tak, že jím zatáhnou za pojistku zámku.
   plech
  • instalovat celoplošnou závoru v dolní části vrat, kde může závora bránit proti vypáčení a ohnutí vrat v rozích
   Spranga
  • instalovat kotvící prvek, jako je například zámek Condor s příslušenstvím. Tento zámek ukotví výklopná vrata k podlaze a zabrání jejich nadzvihnutí páčidlem.
   new_condor

Zdroj: www.virosecurityclub.com