Vážení zákazníci, z důvodu stěhování provozovny na novou adresu bude v následujícím období omezená možnost objednávání zboží u dodavatelů, proto se prosím při objednávce více kusů zboží nejprve informujte na jeho dostupnost. Děkujeme za pochopení

Vloupání do garáží I. Jak probíhají a co bývá příčinou?

Ze statistik případů vloupání vyplývá, že garáže jsou pro zloděje stále zajímavým cílem, v některých evropských zemích bohužel těchto případů rok od roku přibývá. V následujícím článku se pokusíme blíže rozebrat, jaké bývají nejčastější nedostatky u zabezpečení garážových vrat.

Často se stává, že lidé v rámci úklidu domu či bytu, nebo např. po přestěhování, využívají garáže jako vítané odkladiště nejrůznějšího materiálu, ať už jde o různá zařízení, nářadí, nábytek, oblečení, jízdní kola, nebo samozřejmě auta a motocykly. Zloději to vědí a tak kradou nejen drahé věci, ale i všechno, co by se dalo jen trochu zpeněžit.

vybaveni

Garáže se stávají terčem vloupání prakticky ze dvou důvdů. Jednak proto, že pokud nejsou přímo spojené s byty, bývají někdy i poměrně daleko od bydliště majitelů v odlehlejších méně frekventovaných lokalitách, kde bývá klid zejména v noci. Druhým důvodem je slabá bezpečnost garážových vrat. Ty bývají standardně osazeny jen málo kvalitním zámkem se slabou ochranou proti vytržení a odvrtání, a nezřídka kdy bývají garážová vrata hotovena z příliš slabého plechu (jen 0,6-0,8mm).

Zloději často používají techniku, kdy vyvrtaným otvorem protáhnou skrz vrata zahnutý drát, kterým se snaží zachytit a uvolnit pojistku zámku. Tak mohou vrata poměrně snadno otevřít zvenčí, jak ukazuje následující video:

Jel-li plech vrat opravdu slabý, mohou do něj zloději udělat dostatečně velký otvor na to, aby  odjistili zámek přímo rukou.

otvor

V dalším dílu si ukážeme 3 tipy, jak garážová vrata vhodně zabezpečit.

Zdroj: www.virosecurityclub.com