Vážení zákazníci, z důvodu stěhování provozovny na novou adresu bude v následujícím období omezená možnost objednávání zboží u dodavatelů, proto se prosím při objednávce více kusů zboží nejprve informujte na jeho dostupnost. Děkujeme za pochopení

Co se stane, pokud se u elektronického sejfu vybijí baterie?

Elektronické sejfy jsou technologicky vyspělé komplexní výrobky. Je přirozené, že mohou vzniknout pochybnosti o tom, co by se mohlo stát v případě neočekávané události. Jednou z nejběžnějších obav je, že po vybití baterií již nebude možné sejf otevřít.

Stejně jako u jiných výrobků, i zde záleží na kvalitě produktu. Kvalitní sejf varuje před úplným vybití baterií v dostatečném předstihu, takže mohou být včas vyměněny ještě před tím, než jsou vybité zcela.

Rozdíly mezi kvalitním a nekvalitním elektronickým sejfem tím však nekončí. Jedním z rysů dobře navržených a vyrobených elektronických sejfů je, že spotřeba baterií je stálá a postupná, čímž se brání nepříjemné situaci, kdy jeden den se zdají být baterie ještě v pořádku a jen o několik dní později jsou již vybité natolik, že sejf nelze otevřít. Nicméně, pokud je sejf používán skutečně jen velmi zřídka, baterie se mohou zcela vybít, aniž by je uživatel stihl vyměnit. V tom případě jsou obvyklé některé náhradní postupy.

Sejf s nouzovým klíčem

Elektronické sejfy s nouzovými klíči umožňují jejich otevření i při vybitých bateriích.
Nicméně, jak je zřejmé, toto řešení představuje problém, kde klíč uchovávat, protože pokud se zloději podaří klíč najít, sejf si otevře. Krutou pravdou je, že neexistuje žádné skutečně bezpečné místo, kde by se dal uchovávat klíč od sejfu. Pokud bychom takové místo měli, nepotřebovali bychom sejf a cennosti bychom ukládali přímo na tomto místě. Účinným řešením pro někoho může být uchovávání klíče na jiném místě, než kde je sejf instalován, například v domě příbuzného, který žije poblíž.

Sejf s externími kontakty

Ve snaze minimalizovat riziko, že zloděj najde nouzový klíč, je možné zvolit elektronický sejf bez nouzového klíče. V tom případě musí být sejf vybaven externími kontakty na klávesnici nebo zásuvkou, do které lze připojit externí záložní baterii, pokud interní baterie přestane fungovat. Tímto způsobem je vždy možné zadat kód a sejf otevřít.

Biometrické sejfy

Externí záložní baterie je samozřejmě řešení pouze v případě, že jsou vybité baterie. Bohužel vám to není nic platné, pokud nejste schopni otevřít sejf z důvodu zapomenutého kódu. Pokud se nemůžete spolehnout na svoji paměť, řešením by mohlo být zvolit sejf s biometrickým zámkem, jako je např. Viro Ram-Touch II, který lze kromě kódu otevřít také pomocí otisků prstů. Jedná se o jedinečnou charakteristiku každého člověka, která se v průběhu času nemění a neexistuje riziko, že by ji bylo možné zapomenout.

Klavesnice
 
Pokud je sejf dobře navržen a vyroben, neměl by být problém, dojde-li k vybití baterií. Obvykle mohou být vyměněny včas a i když už dojde skutečně k jejich úplnému vybití, lze sejf bezpečně otevřít pomocí nouzového klíče, nebo externí záložní baterie. Je to dobrý důvod, proč si vybrat kvalitní sejf.

Zdroj: www.virosecurityclub.com