Vážení zákazníci, z důvodu stěhování provozovny na novou adresu bude v následujícím období omezená možnost objednávání zboží u dodavatelů, proto se prosím při objednávce více kusů zboží nejprve informujte na jeho dostupnost. Děkujeme za pochopení

Co bývá “Achillovou patou” u visacích zámků?

„Řetěz je pouze tak silný, jako jeho nejslabší článek.“ Ať už jde o zajištění majetku proti odcizení, nebo zabezpečení objektu proti vniknutí cizí osoby, vždy je třeba se podívat na bezpečnostní prvky v celém bezpečnostním konceptu. Například když zamkneme skútr brzdovým zámkem, není nám sebelepší zámek mnoho platný, pokud je možné skútr naložit do dodávky a odvézt. Při používání visacích zámků bývá často problém se slabou pevností a odolností okolních fixačních prvků.

Poměrně častý příklad na různých dveřích a vratech do objektů je ten, že majitel sice použije vcelku solidní visací zámek, nicméně ten je provlečený jen ne příliš odolnými šrouby s oky, nebo skrze petlice a pásoviny ze slabého plechu. Dokonce se s tímto nedostatkem lze setkat i v některých skladištích, kde se nachází drahé vybavení a zboží vyšší hodnoty. Zloději se potom nezaměřují na samotný visací zámek, ale samozřejmě na fixační prvky, na které vynaloží méně úsilí a visací zámek je tak defakto k ničemu.

morocco

Kvalitní fixační prvek by měl nejen co nejvíce odolávat možnému útoku, ale měl by také být vhodně spojený s visacím zámkem tak, aby se minimalizoval prostor pro nejrůznější páčidla a řezné nástroje, které zloději používají. Ideální je, když vybereme zámek a upevňovací příslušenství společně, nejlépe od jednoho výrobce, aby se vájemně co nejlépe integrovaly.

Např. výrobce Viro nabízí následujících několik typů upevnění s příslušenstvím, které pokrývají nejběžnější situace:

  • „Pevná oka“ jsou vhodná pro běžné dvoukřídlé dveře. Pro maximální pohodlí a bezpečnost lze kombinovat i s dvoučepovým zámkem. V tom případě lze odemknout dveře jedním čepem, zatímco druhým je zámek stále připevněn na dveřích
    occhioli-fissi
  • „Pohyblivá oka“ jsou rovněž vhodná pro běžné dvoukřídlé dveře stejně jako pevná oka, mají však výhodu v kompenzování deformací dveří. Z toho důvodu se hodí například na větší kovová vrata, která se mohou deformovat vlivem teplotní roztažnosti
    occhioli-mobili
  • „Typ vázanka“ je vhodný pro mřížovaná kovová vrata a vrata z různých profilů. Jde o komfortnější a bezpečnější řešení, než například několikrát obtočený řetěz, jak je občas na vratech možné vidět
    cravatte

Na rozdíl od běžně dostupných ok a šroubů s oky, jsou výrobky Viro vyráběné z tvrzené a povrchově kalené oceli. Protikorozní ochranu zajišťuje galvanické pozinkování. Tyto fixační komponenty tak dosahují stejné kvality a odolnosti, jako třmen použitého visacího zámku a to s ohledem na jeho velikost.
Komponenty Viro jsou primárně navržené pro čepové zámky typu Panzer nebo Monolith.

Viro rovněž nabízí odolné ocelové oko a fixační prvky, navržené pro uzamykání rolet a roletových vrat pomocí visacích zámků.

 occhillo-serranda

Tato oka jsou navržena tak, že v kombinaci s určitými visacími zámky nenechávají takřka vůbec odkrytý čep zámku, takže pro zloděje je téměř nemožné překonat zámek přeřezáním.

Závěrem, pokud potřebujeme zabezpčit dveře či vrata visacím zámkem, dobré řešení je, pokud použijeme se zámkem i stejně odolný ukotvovací (fixační) systém. Nejlepší bezpečnost potom nabízí kombinace zámku a fixačního příslušenství navržená výrobcem přímo pro společné nainstalování.

Zdroj: www.virosecurityclub.com