Vážení zákazníci, z důvodu stěhování provozovny na novou adresu bude v následujícím období omezená možnost objednávání zboží u dodavatelů, proto se prosím při objednávce více kusů zboží nejprve informujte na jeho dostupnost. Děkujeme za pochopení

Pět zásad, jak předcházet vloupání během dovolené

Období letních prázdnin s sebou přináší mnohdy tolik očekávané dovolené a odjezd za teplem k moři. Bohužel však je faktem, že v letních měsících stoupá i počet vloupání do domácností. Zloději si nejčastěji vytipují opuštěné domy či byty, aby mohli pracovat naprosto nerušeně. Pojďme si nyní připomenout některá opatření, kterými lze skutečně pomoci zabránit nežádoucím návštěvám.

První pravidlo zní: dávejte si pozor na úkony, které provádíte zcela automaticky (např. větrání). Statistika říká, že ve 34% případů vloupání zloději využijí otevřené okno či dveře, které majitel zkrátka zapomněl zavřít. Taková, dalo by se říci maličkost je pro zloděje příležitost, na kterou čekají.

Druhé pravidlo je důležité a platí všeobecně: je rozumné investovat do kvalitního zabezpečení dveří. Dveře by měly být bytelné, aby odradily tzv. „small-time“ zloděje, tedy ty využívající hlavně páky a kladiva, pomocí kterých otvírají dveře hrubou silou. Dále je třeba opatřit dveře zámkovou vložkou s odpovídající (tedy vysokou) ochranou proti dynamické metodě tzv. bumpingu, vyháčkování planžetami a proti odvrtání. V každém případě je třeba dodržet určitou úroveň zabezpečení pro všechny vstupy do domu. Nemá příliš smysl mít vysoké zabezpečení u hlavních dveří, když například z balkonu nebo ze zahrádky bude přes francouzské okno snadný přístup.

lockpicking

Za třetí, je-li v domě instalovaný elektronický alarm, vždy jej aktivujte při každém opuštění domu. Může se stát (viz. bod 1), že opomenete nedovřené okno a potom jsou všechny bezpečnostní prvky v domě k ničemu. Některé důmyslnější elektronické alarmy mohou i v takovém případě pomoci. Při aktivaci alarm upozorní na ta přístupová místa, která byla ponechána otevřená.

Čtvrté pravidlo: máte-li souseda nebo zkrátka někoho, komu důvěřujete, je velmi vhodné svěřit této osobě náhradní klíč od domu a požádat ho, aby dům čas od času v různou dobu navštívil. Je důležité, aby dům nejevil známky neobydlenosti, a proto by tato osoba měla zejména odebírat příchozí poštu a při té příležitosti na kratší dobu rozvítit osvětlení či zapnout některý spotřebič. Ačkoli si zloději patrně budou vědomi toho, že majitelé odjeli, tento náhodný pohyb uvnitř domu je od vloupání odradí.

A konečně za páté, dejte si pozor na to, co píšete a vkládáte na sociální sítě. Určitě nedoporučujeme chlubit se s plánovanou dovolenou. Fotky z dovolené není třeba zavrhnout úplně, ale je rozhodně na místě omezit příjemce jen na malý počet osob. Téměř všechny sociální sítě umožňují u každého účtu nastavit úroveň soukromí. Rovněž nastavení automatické odpovědi u e-mailu nelze moc doporučit, jelikož se každý adresát/odesílatel hned dozví o Vaší nepřítomnosti.

site

Doufáme, že Vám naše tipy budou užitečné a že odjedete na dovolenou s menšími starostmi o své obydlí!

Zdroj: www.virosecurityclub.com